TikTok trend „Bed Rotting“: Šta podrazumeva i da li ga i vi primenjujete?
TikTok trend „Bed Rotting“: Šta podrazumeva i da li ga i vi primenjujete?

TikTok trend „Bed Rotting“: Šta podrazumeva i da li ga i vi primenjujete?

Mlađe generacije zaista znaju kako da kreiraju život po svojim merilima, a da pri tom od svake promene (na bolje ili na gore) naprave neki trend. Ukolko se trenutno nalazite na TikTok aplikaciji, možda ste i uspeli da primetite ili čak postanete deo jednog od njih. No, nama je posebno za oko zapao jedan.

„Bed Rotting“ je definitivno jedan potpuno novi izraz na ovoj aplikaciji, pod čijim se heštegom nalazi i veliki broj snimaka. Slično je i sa Instagramom, ali ova aplikacija je čisto informativno ispratila o čemu se radi. To nas isto može dovesti do zaključka da se trendovi, pogotovo oni kreirani od strane mlađih, najviše množe na TikTok aplikaciji. No, da se vratimo na temu – šta je Bed Rotting?

Šta to znači?

Bed Rotting predstavlja momenat u kom odlučite da provedete čitav dan u krevetu. Skrolovanje na društvenim mrežama, filmovi i serije, čitanje knjige, doručak u krevetu, sve su to načini da ispunite vreme. Ovaj trend je krenuo kao „self care“ rutina u kojoj dajete sebi priliku da se potpuno distancirate od svega i opustite. Kada malo bolje razmislimo, svako od nas ima dane kada provede ceo dan u krevetu ne radeći ništa specijalno. Bez obzira na to, ekspanzijom Bed Rotting videa pokrenuta je i velika diskusija, kako na samoj aplikaciji, tako i u medijima. Da li je Bed Rotting stvarno briga o sebi ili može baš suprotno od toga, da vam naškodi? Verujemo da i sami znate odgovor na ovo pitanje, a to je da je balans zaista jedini pravi odgovor. Prvenstveno, nema ništa loše u tome da dopustite svom telu da se odmori. Ali ležanje čitav dan sigurno ne može da bude jedina aktivnost. Takođe, svesni smo da pojedinci imaju sklonost ka preterivanju. Verujemo da ovaj trend svakako nije otkrio ništa novo. Po našem mišljenju samo smo dobili ime za ono što svako od nas, u određenim momentima, praktikuje.

Kada je vreme da upalimo alarm?

Kao što smo već istakli, ovaj trend izazvao je mnogo komentara na društvenim mrežama i u medijima. Stručnjaci, najviše psiholozi i psihoterapeuti ističu koliko bi ovaj način brige o sebi mogao negativno da utiče na mlade. I sami smo svesni činjenice da aktivnost u prirodi, meditacija, zdrava ishrana takođe utiču na to da opustimo i odmorimo telo. Mnogi se takođe pitaju, zbog čega tako nešto nije postalo trend? Da li su mlađe generacije u self care počele da svrtsavaju samo navike koje ne zahtevaju mnogo energije? Da, čini se da imamo razloga za uzbunu ako ova aktivnost traje duže od jednog dana. U svakom slučaju, ukoliko stavimo ruku na srce i budemo potpuno iskreni sa sobom ovaj trend je definitivno nešto što bi trebalo da posluži kao poziv za buđenje, a ne spavanje. Na vama je, verujemo, da sami procenite da li ste i sami deo ovog trenda i da li je vreme da ga se odreknete.

Foto: Pexels; TikTok

Učitati još
Zatvori