Da li vaša koža posti? Otkrivamo šta je skin fasting – nova rutina u nezi lica
Da li vaša koža posti? Otkrivamo šta je skin fasting – nova rutina u nezi lica

Da li vaša koža posti? Otkrivamo šta je skin fasting – nova rutina u nezi lica

Ako ste mislili da ste konačno usavršili svoju rutinu nege kože lica, beauty zajednica je (kao i uvek) tu da vas razuveri i ponudi vam nešto novo. Nekada je reč o novim proizvodima, a nekada su to predlozi kako možete koristiti određeni preparat tako da ostvarite najviše benefita njegovom upotrebom. Kada kažemo dijeta ili post, prva asocijacija je verovatno specifičan režim ishrane, zar ne? Tako je barem bilo do sada, no ovog puta govorimo o konceptu zvanom skin fasting, odnosno post kože pri čemu se misli na kožu lica.

Šta to uopšte znači i, još važnije, šta to podrazumeva za našu skincare rutinu?

Nešto drugačija skincare rutina

Jesen je svakako period godine kada apdejtujemo rutinu nege lica i prilagođavamo je promeni vremenskih i spoljašnjih uslova, tako da obezbedimo najbolju zaštitu svojoj koži. Leti je prioritet bio zaštitni faktor; iako i dalje važan, imperativ postaju drugi proizvodi kojima će koža lica ostati sjajna i blistava uprkos oštrom, hladnom vremenu. Međutim, šta ako bismo vam rekli da, umesto inkorporiranja novih proizvoda u svoju rutinu, ovog puta treba da eliminišete gotovo svaki od njih.

Upravo je ovo ideja iza koncepta koji je nazvan skin fasting, a koji podrazumeva svojevrsan minimalistički pristup nezi lica – drugim rečima, vodeća filozofija sada postaje čuveno manje je više. No, onda sledi pitanje, koliko manje?

Post na vodi?

Slično kao i pri ishrani, postoji nekolio načina na koje vaša koža može postiti. Čitava ideja jeste da, bilo da se radi o jutarnjoj ili večernjoj rutini, neko vreme isključite iz upotrebe gotovo sve proizvode, tako da zadržite svega jedan – poput hidrantne kreme. Kada govorimo o rutini na kraju dana, dozvoljeno je da iskoristite blagi toner ili micelarnu vodu kojom ćete ukloniti šminku sa lica – i tu završiti noćnu rutinu. Postoji mogućnost da čak postite na vodi, pa da za čišćenje i negu koristite isključivo vodu, tako što ćete se jednostavno umiti ujutri i uveče, ne nanoseći pritom kreme, serume i druge proizvode.

Još jedan trend ili nešto više?

Ako je verovati beauty savetnicima na internetu, ovime dozvoljavate koži da „odmori“ od upotrebe brojnih proizvoda, pružajući joj na taj način svojevrsan detoks. Skin fasting preporučuje se samo tokom kratkog vremenskog perioda, nakon čega se savetuje vraćanje ustaljenoj rutini.

Čini nam se, no može biti da grešimo, da se beauty zajednica ovime polako, ali sigurno okreće sama protiv sebe. Izgleda da je vrtoglava količina proizvoda dostupnih na tržištu, kao i zatrpanost raznovrsnim preporukama i savetima konačno navela korisnike na internetu, pre svega Instagramu i TikToku koji su najčešće zaduženi za propagiranje novih trendova u lepoti, da se zapita nad sopstvenim principima. Da li će skin fasting ostati samo još jedan trend ili će imati dalekosežnije posledice, ostaje da vidimo.

@ericanic0le

Have you tried skin fasting? Here’s how to determine whether you should completely stop your skincare routine! #skinfasting #skincare #skincaretips #skintok #skincare101 #skincareroutine #acne #acnetips #acneskin #acnefighter

♬ original sound - ERICA NICOLE

Foto: Instagram (@madisonamateau)

Učitati još
Zatvori